#Genel

Samsung 1 Milyon kavisli monitör sattı!

Eylül 2014’te ilk kavisli LED monitörü olan 27 inç, 4000R SD590C modelini tanıtan ve o tarihten bu yana serisini daha fazla kavisli monitör içerecek şekilde genişleten Samsung Electronics 1 Milyon’dan fazla kavisli LED monitör satarak bu konuda dünya çapında başarı kazandı.

Kavisli monitörlerin %85’ini satıyor!

Samsung dünya çapında satışı gerçekleşen kavisli monitörlerin %85’ini satarak pazarda açık ara net lider oldu. Samsung ekran teknolojisi üzerine uzun yılların tecrübesiyle yeni ve başarılı işler çıkarmaya devam ediyor, biliyorsunuz ki rakibi olan dünya lideri Apple ürünlerinin LED ekranlarını uzun süre Samsung üretti.

Dünyada ilk kavisli monitörümüzü tanıttıktan bu yana kavisli monitör teknolojisinin, oyun ve eğlence izleyicilerinin beklediği bir endüstri standardına dönüştüğünü gördük” yorumunda bulunan Samsung Electronics Türkiye BT Ürün Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Pınar Kaçar sözlerine şöyle devam ediyor:

“Kavisli monitörlerin popülerliği artmaya devam ettikçe kullanıcılar için daha çekici ve daha konforlu ürünler üretmek amacıyla, ekranlarımızın tasarım ve özelliklerini her yeni seride daha da geliştiriyoruz. Şu ana kadar bir milyon kavisli monitör satış rakamına ulaşmaktan mutluyuz ve önümüzdeki yıllarda yeni kavisli teknolojiler sunmayı dört gözle bekliyoruz. Türkiye’deki kullanıcıların da göstermiş olduğu ilgiye yanıt vermek için en yeni kavisli monitörlerimizi ülkemize getirmeye devam edeceğiz.”

Samsung’un önümüzdeki yıllarda ekran teknolojisi üzerine yine ilkleri başaracağına emin gözüyle bakılıyor, dünyadaki ekran üretimi piyasası şuanda Samsung’un elinde dersek yanlış bir tanımlama olmaz.

Fotoğraf:Mashable, Luke Leonard

YORUMLAR