#Teknoloji

Samsung’da neler oluyor, Galaxy Note 7 üretimi durduruldu

Her gün Samsung Galaxy Note 7’nin kafede, arabada, orada, burada patlama haberlerini okur hale geldik öyle ki Galaxy Note 7 kullanıcılarının bir bölümü telefonunu satılığa çıkarttı veya rafa kaldırdı.

Cebinizde her an patlama tehlikesi bulunan bir şeyle dolaştığınızı düşünün sizce kendinizi nasıl hissedersiniz? Ortalama bireysel ülke bütçesinin üzerinde para vererek her an patlayacak bir cep bombası satın almış olabilirsiniz! Bu yazıyı Samsung Galaxy Note serisini veya Note 7’yi kötülemek üzere sizlere sunmuyoruz ancak böylesi bir durumda bu akıllı telefonu övemeyeceğimiz de bir gerçek. Sizlere her zaman objektif içerik sunmak için çalışıyoruz ve objektif olmak bizim temel ilkemiz.

Dünya devi akıllı telefon markalarının (Apple, Samsung vb.) ürettikleri bazı akıllı telefonlarla ilgili dönem dönem patlama haberlerini duyuyoruz geçtiğimiz yıllarda iPhone 4S için de bu durum meydana gelmişti ancak hiçbir akıllı telefon patlama konusunda Samsung Note 7 kadar popülarite kazanamadı. Geçtiğimiz günlerde Note 7’ler için cihaz değişim programı uygulandı patlama tehlikesi olan cihazlar Samsung tarafından alındı ve güvenli olarak nitelendirilen yeni cihazlarla değiştirildi, ancak durum yine beklendiği gibi olmadı, güvenli sanılan cihazlar da bir bir patlamaya devam ediyor.

galaxy note 7

Patlamış olan bir Samsung Galaxy Note 7

Bunun gibi tehlikeli durumların üzerine bir çok firma örneğin bazı havayolu şirketleri Note 7’leri uçağa almama gibi ek güvenlik prosedürleri çıkartmaya başlayınca Samsung olayın ne kadar kritik bir boyuta ulaşmış olduğunu anladı ve şöyle bir duyuru yayımladı.

Kalite ve güvenlik konularında attığımız adımlardan emin olmak için Galaxy Note7 üretim programını geçici olarak değiştiriyoruz.

Samsung

 

 

Gördüğümüz üzere Samsung’da cihaz güvenliği konusu şu günlerde hiç iyi gitmiyor, geçici olarak durdurulan Galaxy Note 7 üretimi tekrar başlayacak mı ve önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler olacak bütün bunları sizlere aktaracağız.

 

YORUMLAR