Teknoloji hayatımıza oldukça hızlı şekilde entegre olurken ve robotların iş gücü kabiliyetleri gün geçtikçe artarken, daha ne yapılabilir diye sormadan edemiyoruz. Öyleyse söylüyoruz, gelecekte en az insanlar kadar söz sahibi olacak gibi duran robotlar, şimdi de vale hizmeti vermeye başlıyor! Stanley Robotics ekibinin geliştirmiş olduğu robot ve sistem sayesinde, otoparkta uzun ve sıkıcı park yeri arama derdi son buluyor!

Fransa merkezli Stanley Robotics, park arama sorununa robot vale ile son vermeye hazırlanıyor. Günümüzde özellikle havaalanı ve benzeri lokasyonlarda park yeri bulmak için harcanan zaman hayli can sıkıcı. Durum böyle olunca, Stanley Robotics kolları sıvadı. Rezervasyon yöntemi ile yararlanılacak olan Stanley Robotics’in geliştirdiği sisteme göre, araba sahipleri arabalarını vale robotlarının park etmesi için park istasyonuna bırakıyorlar ve gerisini robot vale Stan, müşterinin yerine hallediyor.

 

Rezervasyon, uygulama sistemi aracılığı ile veya doğrudan web sitesi üzerinden yapılabiliyor. Uçuş sistemi ile entegreli çalışan bu sistem sayesinde vale robot Stan, kişilerin seyahatlerinden dönüş saatlerine kadar tüm detayları biliyor. Böylece müşteriler geri döndüklerinde Stan, aracı istasyona geri getiriyor. Vale robot Stan, ilk olarak Paris Charles de Gaulle Havaalanı’nda hizmet vermeye başlayacak.

Bir hayli kullanışlı, bir o kadar da bizleri büyük bir dertten kurtaracak olan vale robot Stan, umarız ki yalnız Paris ile sınırlı kalmaz ve dünya çapındaki başka lokasyonlarda da hizmet verir!

 

YORUMLAR