#Genel

Startup Weekend Mersin’de gerçekleşiyor, Güney’in teknolojisini keşfet!

Startup Weekend 24-26 Mart’ta Mersin’de gerçekleşiyor. Mersin Teknopark, Çukurova Kalkınma Ajansı ve Stage-Co işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Startup Weekend Mersin, Çukurova bölgesinde düzenlenecek olan ilk Start-up yarışması olacak.

Mersin Üniversitesi’nin Çiftlikköy Kampüsü içerisinde bulunan Teknopark binası etkinlik boyunca girişimci gençlere ev sahipliğini üstlenerek girişimcilerin fikirlerini yarıştırmalarına ve böyle bir etkinliği deneyimleyebilmelerine olanak sağlıyor.

24 Mart Cuma saat 18:00’da renkli bir açılış ile başlayacak olan etkinlik aralıksız 48 saat devam edecek bir girişimcilik kampı olacak. Dileyen katılımcılar uyku tulumlarını getirerek Teknopark’ta geceleyebilecekler ayrıca Adana Tren İstasyonundan Mersin Teknopark’a servis ile ulaşım sağlanıyor olacak.

Start-up için herhangi bir fikrinin olup olmaması çok önemli olmamak ile birlikte girişimcilik benim işim diyen ve girişimcilik ile ilgilenen herkese açık olan bu yarışma yazılımcı, tasarımcı, iş geliştirme ve pazarlamacılardan kurulacak takımların birbirleri ile 48 saat boyunca vakit geçirmesi ve fikirlerini yarıştırmasını sağlayacak.

Bütün bu aşamaların ardından yalın girişim, sunum teknikleri gibi özellikle genç girişimcilere fayda sağlayacak eğitimler ve tecrübeli mentorların desteği ile takımların ortaya çıkardığı iş fikirleri 26 Mart akşamı jüriye sunulacak. Kazanan ekibin etkinlikten kazandığı kıymetli deneyimin ve tecrübenin yanında Mersin TeknoPark’ta ücretsiz bir ofis kullanımı hediye edilecek. Sınırlı sayıda katılımcının kabul edileceği #SWMersin’e, daha önce bu tarz etkinliklere katılmış birisi olarak nacizane tavsiyem kesinlikle katılmanız yönünde.

Etkinliğe katılmak için EventBrite üzerindeki formu doldurarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.

YORUMLAR