#Girişimler

Tazedirekt Migros’un çatısı altında geri dönüyor!

Aslanoba Capital’in bir projesi olan Tazedirekt.com kendi çiftliğinde ürettiği organik ürünleri müşterilerine sunan ve ”köy kalitesindeki gıdaları modern hayattaki insanlara ulaştırmayı amaçlayan” bir proje olarak 2014 yılında karşımıza çıkmıştı.

Kısa sürede kendi müşteri kitlesini oluşturmayı başaran Tazedirekt Hasan Aslanoba’nın Mart 2016’da yaptığı açıklamayla çok iyi bir love brand olmasına karşın çok hızlı para tüketen bir projeye dönüştüğü için devam edilmesi ciddi riskler taşıyordu bundan dolayı alınan hızlı bir kararla operasyonlar durduruldu ve Tazedirekt kısa bir süre sonra tamamen Migros’a satıldı ve web sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla kullanıcılarına veda ettiğini duyurdu.

Tazedirekt’in bir süredir geri dönmesi bekleniyordu ve bugün web sitesi üzerinden ayrıca Hasan Aslanoba’nın da Twitter üzerinden yaptığı duyuruyla Tazedirekt’in tekrar geri döndüğü kesinleşmiş oldu.

 

Şu anda sadece İstanbul’da hizmet verecek olan Tazedirekt’den 21 Mart 2017 Salı gününden itibaren sipariş verebilirsiniz. Migros’un çatısı altında faaliyetlerine yeniden başlayan Tazedirekt’in önümüzdeki günlerde nasıl bir strateji  izleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Konuyla ilgili Tazedirekt ile yapacağımız görüşmenin ardından detayları tekrar sizlerle paylaşıyor olacağız.

tazedirekt

YORUMLAR