#Genel

Teknoloji Nereye Gidiyor? Ne Kadar Zararlı Olmaya Başladı?

Teknoloji tam anlamıyla bir kabus haline gelmeye başladı. Her geçen gün yeni bir buluş, yeni bir icat ortaya atılıyor ve insanların bunları kullanılması bekleniyor fakat bazen işler tam anlamıyla doğru bir şekilde gitmeyebiliyor. Teknoloji ilerledikçe insanlarında beklentisi daha fazla oluyor yani bugün bir oyun çıkarttığınız zaman bu oyunun üstün özelliklere sahip olması gerekiyor. Örneğin; ”GTA 5, Far Cry Primal” gibi oyunlar yapmanız gerekiyor veya üreticilerin böyle oyunlar üzerine gitmesi gerekiyor.

indir (1)

Teknoloji Nereye Gidiyor? Ne Kadar Zararlı Olmaya Başladı?

Teknoloji ilerledikçe farklı boyutlarda ve farklı büyüklüklerde telefonlar çıkartılıyor yeni playstationlar, oynatıcılar, müzik sistemleri vs. daha da ilerliyor gidiyor. Ocilus, Drone gibi oyuncaklarda çıktı hatta bunlarla yetinmeyip markalar bir arada toplanarak yürüyen kaykay ürettiler. Üzerine biniyorsunuz ve denge de durarak sizi istediğiniz yere götürüyor. Arabaların iç tasarımlarından bahsettik sanırım hiç bitiremeyiz zira arabalar bile artık son derece teknolojiye sahip arabalar ve içerisinde bir evden daha fazlası var. Hatta bir evden bile daha pahalılar. Bugün 1 milyon dolara bile araba var. Bu araba neden bu kadar pahalı? İçerisindeki teknoloji alt yapısı çok iyi çünkü ve arabanın yapmadığı hiç bir şey yok.

Şimdilerde kafada bir soru; ”Teknoloji daha nereye gidecek? Nereye gidiyor?” Gerçekten nereye gidiyor? Teknoloji hayatımızı tamamen bu derece esir etmişken daha neler yapılabilir? Ar – Ge ekipleri daha fazla neler çıkartacak?

Fotoğraf: Mashable.

YORUMLAR