#Genel

Teknolojinin Gelişimi ve Hızla Büyümesi

Her geçen gün hızla gelişen teknoloji hayatımıza onlarca kolaylık sağlamakla beraber,iş hayatımız da önemli rol oynuyor.
Şimdi 20 sene öncesine dönecek olursak, Teknoloji’ye dair hayatımızda çok şeyin değiştiğini farkedebiliriz.

Cep Telefonları’ndan örnek verilirse, kamerasız antenli telefonlar ile o dönemde olan insanlar muhakkak konuşmuştur umarım. Aradığımız kişinin sesini bile duymak; hem teknolojiye olan şaşkınlığımız, hem de sevincimizi aynı anda yaşayabiliyorduk. Çünkü teknoloji ile gelen cep telefonu ile konuşma hepimizi bir hayli sevindirmişti.

Diyoruz ya Teknoloji durmak bilmeden hızla de devam ediyor. Bu sefer artık antensiz bir telefonumuz olmuş, rahat rahat cebimizde taşıyabilirdik.

2005’ten sonra, kameralı cep telefonu üretilmeye başladı heyecamız biraz daha artarak, hemen kullanmaya ve yararlanmaya başlamak istiyorduk. Fotoğraf ve video kayıt özelliğini ilk defa kullananlar sevinci tahmin edilemez derecede fazlaydı. Televizyonda veya Radyoda sevdiğimiz bir müziği, bir defa dinlemek için saatlerce beklemedik mi?

Oysa Telefonun müzik çalar özelliği bizi bekliyor idi. Biz Bunu, Teknolojinin bize sunduğu müzik çalar özelliğini kullanmak istiyorduk. Keyifle müziklerimizi dinlemiştik. Artık teknoloji bir dostumuz olmuştu.

Zamanla gelen GPRS (internet erişimi) özelliği, hayatımızı bir çok yönden etkilemiş ve kolaylık sağlamıştı. Google Arama Motoru’ndan istediğimiz bilgiye, anında erişmek bizi büyülemişti.
2007’nin başlarında, hayatımıza Dokunmatik Telefon’lar tamamen girmiş olup, Biz “Acaba daha neler çıkacak” diye söyleniyorduk kendi kendimize. 2010 Yıllarında yeni yeni kullanılmaya başlayan Android işletim sistemi ve I Phone İOS İşletim sistemleri devreye girerek, Bize muazzam bir teknolojiye tanık etti. Oyun ve Uygulamalar ile keyifli zaman geçirdik ve hâlâ yaşıyoruz bu durumu.

Sevdiklerimizle görüntülü konuşmak, mesajlaşmakta bizi epeyce sevindirmişti. 21. Yüzyılda devam eden teknoloji hala devam ediyor ve devam edecektir.

İnsanoğlu, Ölümün ve Teknoloji’nin önüne geçemez,ve durduramaz. Bakalım önümüzdeki 20 yılda, Bizi ne gibi Aletler, Cihazlar bekleyecek?
Hep merak sorusu olarak beynimizde yerini koruyacaktır.

Fotoğraf: Mashable.

YORUMLAR