#Genel

Türk oyun firması ABD AppStore’unda 1 numara!

ABD’de yer alan ve kurucuları Türklerden oluşan Gram Games oyun geliştirme firmasının geliştirmiş olduğu ”Six” isimli oyun ABD AppStore’unda güncel olarak en çok indirilen oyun ünvanını kazandı yani listede 1. oldu.

Oyun firması Gram Games’in CEO’su Mehmet Ecevit bu başarıyı Twitter hesabından ekran fotoğrafı paylaşarak duyurdu. CEO Mehmet Ecevit’le firması ve Six hakkında röportaj yapmak için blogumuz girişimde bulundu kendilerinin görüşleri doğrultusunda bu konuda fikirlerini almayı ve  bir röportaj yapmayı da planlıyoruz.

Türk menşeili bir firmanın böylesine başarılı bir uygulamalar  geliştirmesi ve yazılım konusunda tüm dünyada çalışmalarını sürdürmesi heyecan verici, biz bu başarının ilk adımları olduğunu ve devamının kısa süre içerisinde geleceğini düşünüyoruz.

Six ABD AppStore'unda 1 numara

Başarılı Türk girişimci CEO Mehmet Ecevit’in başarıları şimdi duyduklarınızla da sınırlı değil, firma zaten önceden geliştirmiş olduğu 1010! isimli oyunuyla 25 milyon indirme kapasitesine ulaşmıştı.  Mehmet Ecevit bütün bu gelişmelerin yanı sıra İsviçreli yatırım fonu Hummingbird Ventures’dan 2013 ve 2015 yıllarında 1 milyon doların üzerinde yatırım almayı başardı ayrıca bazı ünlü Türk yatırımcılardan da 500 bin dolar ve ABD’li melek yatırımcılardan da 250 bin dolar yatırım aldı kısaca Gram Games kendi içerisinde elbette yatırım destekli olarak bütün dünya için uygulamalar üreten global bir marka halini aldı ve hız kesmeden de büyümesini sürdürüyor ve geliştirdiği uygulamalarla ismini duyurmaya devam ediyor diyebiliriz.

Mehmet Ecevit ve Gram Games ile ilgili daha çok haber duymak için blogumuzu takipte kalabilirsiniz.

 

YORUMLAR