#Yeni Medya

Türkiye’nin yeni online televizyon kanalı puhutv yayın hayatına başlıyor

Uluslararası hizmet veren markaların (Booking, Netflix, Uber gibi) benzer yerli girişimleri gün geçtikçe artış gösteriyor. Bunlardan bir tanesi olan Netflix benzeri Doğuş Digital tarafından hayata geçirilen ”puhutv” yayın hayatına Fi dizisi ile başlangıç yapıyor.

Ülkemizde bilinen başrol oyuncularının yer aldığı Fi dizisi ile yayın hayatına henüz başlangıç yapmadan dahi son 2 aydır yayında olan puhutv.com ciddi trafik değerlerine ulaşmayı başardı. İlk dizisi ”Fi”nin galasını bu akşam canlı olarak YouTube üzerinden gerçekleştiren puhutv Türkiye’de en sevilen yerli dizi ve filmlerin online adresi olmayı amaçlıyor aynı zamanda yüksek kalitede yeni formatlara sahip dizi uygulamalarını da bünyesinde barındırmayı amaçladığını belirtebiliriz.

Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi sunuyor

Netflix’de olduğu gibi kullanıcısını tanıyan bir online yapı olmayı amaçlayan puhutv kullanıcı hareketlerine göre kullanıcısına içerik önermesinde bulunuyor.

Puhutv tahmin edeceğiniz üzere durdurma, yeniden başlatma, favorilerinize ekleme gibi bilindik online tv özelliklerine sahip peki puhutv’yi diğerlerinden ayıracak (diğerleri yerli olarak sadece Blutv bulunmakta) özellik ne diye sorduğumuzda yeni formatlarda yani kısa ve öz yurtdışı kalitesinde orjinal diziler yayınlayacı yanıtını alıyoruz bunun dışında sunduğu hizmetlerin zaten Netflix ve Blutv’nin de sunduğu hizmetler olduğunu söyleyebiliriz.

2 ayda 12 milyon saat video izlenmesi

Puhutv Henüz dizisi bile yayına girmeden 2 ayda 12 milyon saat video izlenmesi aldı ayrıca 6.5 milyon tekil ziyaretçiyle büyük bir başarıya imza attı diyebiliriz. Puhutv  Kullanıcılarının %40’ı mobilden içerikleri izledi.

Puhutv infografik

YORUMLAR