#Genel

Twitter AppStore Kategorisini ”Haberler” Olarak Değiştirdi

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde açıklanan ilk çeyrek gelir raporu üzücüydü Twitter bu sene geçtiğimiz seneye göre %36′ gelir düşüklüğü yaşadı.

Twitter’ın çokça kullanılır olmasına rağmen Facebook ile rekabet edemediği ortada çünkü Facebook reklam konusunda daha çok seçeneği içerisinde barındırıyor ve Twitter’a göre daha çok kullanıcısı var.

Bütün bu gelir düşüklüğünün ve çıkmazın içerisinde Twitter yine de ayakta durmaya ve yeniliklerle kendini geliştirmeye, gelirlerini artırmaya çalışıyor, bir sosyal medya ağı olan Twitter AppStore’da beklenmedik bir değişikliğe giderek Sosyal Ağ olan kategorisini ”Haberler” kategorisi olarak değiştirdi.

twitter kategorisi

Twitter artık AppStore’da Haberler kategorisinde yer alıyor, haberlerin Facebook’a göre daha geniş kitlelere daha hızlı ulaşabildiği bir ağ olan Twitter gazeteciler ve haber sektörü için vazgeçilmez bir konumda bunu baz alan Twitter’da kendini bir haber platformu, ”haber yayma” platformu olarak değiştiriyor gibi görünüyor gelecek günlerde bu konudaki atılımlarıyla nasıl bir evrime uğrayacağını göreceğiz.

[haber id=”950″]

YORUMLAR