#Mobil

Twitter direkt mesajlarda okundu bilgisi verecek

Twitter için kritik bir dönem olduğunu sizlere duyurmuştuk bu kritik dönemde Twitter kendini çıkmazdan çıkarmak için son hamlelerini yapmaya ve platformunu her yönden yenilemeye devam ediyor. Twitter dün bir yenilik daha yaparak Twitter içi kullanıcılar arası mesajlaşma özelliği olan ”direkt mesajda karşı tarafa okundu bilgisi iletileceğini duyurdu” bu yenilik elbette olumu bir gelişme ancak geç kalınmış bir özellik olduğunu ve Twitter’ın direkt mesaj özelliğini geliştirmesi ve yayması için daha çok çalışması gerektiğini düşünüyoruz.

Ayrıca belirtmek isteriz ki direkt mesaj okundu bilgisini iletmek ve görmek istemezseniz Ayarlar>Gizlilik bölümünden bu özelliği kapatabilirsiniz.

[haber id=”1874″]

Yazıyor bilgisi de iletilecek

Okundu bilgisi dışında Twitter direkt mesajlarında artık üç çizgi sembolüyle karşı tarafın size yazıyor olduğunu da anlayabileceksiniz. Ancak söylediğimiz gibi bunlar aslında çok geç kalınmış yenilikler ve Twitter eğer ”mesajlaşma” alanında kendini ön plana çıkartmak istiyorsa daha yapması gereken çok şey ve gerçekleştirmesi gereken çok yenilik var.

YORUMLAR