#Sosyal Medya

Twitter gece modu çok sevildi!

Sosyal medya gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından daha uzun saatler kullanılıyor ve verilere göre kullanıcıların çoğu sosyal medyayı gece veya uyumadan önce kullanıyor. Peki siz hiç uyumadan önce yani tam olarak yataktayken Twitter’a bir göz gezdireyim ve öyle uyuyayım diyor musunuz?

Eğer siz de böyle düşünüyorsunuz Twitter uygulamasının göz yorucu olduğunu fark etmiş olabilirsiniz, işte Twitter’da milyonlarca dolar harcadığı ARGE araştırmaları sonucunda kullanıcıların bu sorununu fark etti ve buna çözüm bulmak için bir gece modu geliştirdi. Twitter kullanıcıları olan bizler karanlık ortamda da tweetlere göz gezdirmek istiyorduk fakat beyaz arka planın yarattığı ışık yoğunluğu nedeniyle çoğumuzun gözü yoruluyordu. Söylediğimiz gibi Twitter bunu değerlendirmeye aldı ve beyaz yerine siyah arka plan içeren bir gece modu tasarımı geliştirdi.

Twitter’ın yayınladığı güncellemeyle bu gece modunu siz de kullanabilirsiniz. Gece moduna olan kullanıcılara ait geri dönüşümler ise şuan için oldukça olumlu. Açıkçası Twitter’ın bu tip tasarımsal ve teknik gelişim faaliyetlerinin gün geçtikçe artmasını bekliyoruz.

Son olarak iOS kullanıcıları için üzücü bir bilgi vermek istiyoruz ki Twitter şuanda bu özelliğini sadece Android platformu için yayınlamış durumda.

 

YORUMLAR