#Sosyal Medya

Twitter’da 140 saniyelik videolar paylaşılabilecek

Twitter’ın bu yıl sadeleştirme ve geliştirme girişimlerine devam edeceğini haftalar öncesinden sizlere bildirmiştik. Üzerinden çok geçmeden Twitter gerçekleştirdiği yenilikleri duyurmaya başladı bile;

 Tweet’ler ele alınıyor

Twitter’ın elbette en önemli odaklandığı konu olan ”tweet”ler hakkında geliştirme çalışmaları sürüyor, Twitter yeni tweet politikasında her zamanki gibi az karakterle çok şey sunmayı amaçlıyor, yeni tweet politikasında tweet karakter sınırı hala 140 ancak tweetler çok daha kullanışlı hale geliyor.

Örneğin; yenilenen tweet yapısında eklenen fotoğrafların linkleri sizin tweet karakter hakkınızdan kesilmeyecek. Bunun dışında son dönemde sosyal medya platformlarında öne çıkan ”canlı yayın ve video” konusu üzerinde de çalışmalar sürmekte, Önceden Twitter’da kullanıcıların tweet olarak atabileceği videoların süresi 30 saniye ile sınırlıyken Twitter bugün 140 karakter gibi videolara da 140 saniye sınırı koyarak video süresi limitini yükseltmiş oldu. Twitter’ın video konusunda iyileştirme çalışmalarının süreceğine eminiz.

[haber id=”1020″]

Twitter’da yerleşik canlı yayın özelliği bekleniyor

Twitter geçtiğimiz günlerde tweet atma sekmesine canlı yayın ikonu eklemişti ancak bu ikon kullanıcıyı direkt olarak Periscope’a yönlendiriyor ve Twitter üzerinden yerleşik canlı yayın hizmeti sunmuyordu bu konuyla Twitter’ın çalışmalarına devam ettiğini ve tıpkı Facebook’taki gibi yerleşik canlı yayın özelliğinin yakında Twitter’a da gelebileceği söylentilerini duyuyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

 

YORUMLAR