#Sosyal Medya

Twitter’da neler oluyor? Twitter satılıyor mu?

Twitter’ın şu son bir yılı yönetim için tam anlamıyla karmaşa içinde geçti diyebiliriz, kendini kurtarmaya çalışan ancak ne yapsa da bir türlü istediği gelir düzeyine ulaşamayan dev bir sosyal medya platformundan bahsediyoruz. Twitter’ın yeterli düzeyde para kazanamıyor olduğu gerçeği çoğumuza şaka gibi gelebilir ancak tamamen gerçek!

Blogumuzda Twitter’la ilgili gelişmeleri ve yenilik çalışmalarını içeren makalelere şöyle bir göz attığınızda bu son bir yılda kendini kurtarmak için var gücüyle çırpınan ve hiç yapmadığı kadar yeniliği şu son yılda yapmaya çalışan bir şirket göreceksiniz. Ancak herşeye rağmen Twitter için yolun sonu yaklaşmış gibi Silikon Vadisi kaynaklı teknoloji bloglarının yaptığı haberlere göre önümüzdeki perşembe günü yönetim kurulu Twitter’ın satılıp satılmayacağını kararlaştıran bir toplantı yapacak ve Twitter için bir dönüm noktası belirlenecek.

Twitter CEO Jack dorsey

Twitter CEO’su Jack Dorsey son bir yıldır Twitter’ı hedefine ulaştırmak için hamleler yapıyor.

Net olarak Twitter’a ne olacak, kullanıcı etkilenecek mi?

Kullanıcının bu konuyla ilgili etkileneceğini şuan için düşünmüyoruz zira Twitter 14 milyar dolar piyasa değerine sahip bir marka, böylesi global bir markanının kapanması şuan için epey uzak görünüyor fakat şunu söyleyebiliriz ki Twitter yakın zamanda Google’a, Apple’a veya diğer özel firmalara satılabilir ve politikalarında bazı değişiklikler olabilir dünya böylesi global bir şirketin nereye doğru gittiğini izlemeye çalışıyor bunu hep birlikte göreceğiz ve detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu sırada kullanıcı olarak tweet atmaya devam edebilirsiniz…

Önümüzdeki hafta Twitter’la ilgili detaylar daha net belli olacak ve sizleri anında haberdar edeceğiz.

[haber id=”1660″]

YORUMLAR