#Sosyal Medya

Twitter’da sadeleştirme hareketi devam ediyor

 

Twitter bu sene belirlediği misyonu olan ”sadeleştirme” konusunda çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor, biraz karışık olan Twitter arayüzü 2016 başından beri süregelen sadeştirme çalışmalarıyla daha minimalist bir hal aldı.

 Twitter CEO’su Jack Dorsey: ”Bu yılın en büyük önceliklerinden biri ürünlerimizi sadeleştirmek” diye belirtmişti.

Twitter konusu açılınca ilk akla gelen 140 karakter sınırı konusunda bugün Twitter radikal bir karar aldı ve detayları blogunda yayınladı.

Bu sabah yayınlanan değişiklikle Twitter @kullanıcıadı, fotoğraf, GIF, video (bunlara Vine ve Periscope’lar da dahil), anket, alıntı gibi yayınları artık tweet içeriğinde paylaştığınız takdirde 140 karakter sınırında göz önüne alınmayacak yani normal yazacaklarınız dışında paylaştığınız herşey 140 karakterin dışında tutulacak.

Twitter yaptığı bu yeniliğe ”sadeleştirilmiş tweet kuralı” adını vermiş.

Twitter bununla da kalmıyor ve sadelik hareketine hız kesmeden devam ediyor, kullanıcılar artık eski içeriklerini yeniden göz önüne alabilmek için retweet edebilecek ve bu sırada alıntı da ekleyebilecekler bu sayede örneğin geçmişteki bir düşüncenizi yenileyebileceksiniz.

Twitter_May24

 

Twitter eski güçlü günlerine geri dönecek

Twitter ilk kurulduğu ve dünyada bir anda patladığı o eski günlerini yeniden görecek gibi görünüyor, bazı değişiklikleri yapmakta geç kalan Twitter bu hatasını hızlıca gidererek zarar ettiği günleri geride bırakacak ve yeniden o eski güçlü günlerine geri dönecek gibi görünüyor. Twitter’ın bütün amacı daha fazla aktif kullanıcı elde edebilmek.

 

 

YORUMLAR