Bir kaç sene önce ortaya çıkan ve cep telefonunuzla özel şoför çağırmanızı sağlayan, kısa süre içerisinde bir çok ülkeyle hizmet ağını genişleten dünyanın borsaya açılmayan en değerli girişimi Uber, nakliyeciler için geliştirdiği yeni hizmeti Uber Freight’ı tanıttı.

Uber Freight ile taşımacılık bilgisi olan ve taşımacılık imkanı olan her kamyon sahibi küçük çaplı nakliyeci güvenli olarak hizmet sağlayabilecek. Özellikle taşımacılık sektörünün en büyük problemi nakliyat yapıldıktan sonra müşteriler tarafından tamamı ödenmeyen faturalar. Uber Freight ile ödenmeyen fatura derdi son bulacak çünkü her iki taraf da taşıma işlemi sonunda onay vererek para aktarımı yapmak durumunda kalacak.

Uber freight

Özellikle Uber etkisiyle dünya çapında önce bireysel olarak büyük taksi şirketlerine bağlı olmadan herkesin taşımacılık yapması sağlandı şimdi de kamyon sahibi insanların nakliyecilik yapması amaçlanıyor, bu eksende baktığımızda Uber ve benzeri uygulamaların global anlamda büyük şirketlerden hizmet alma yerine bireysel hizmet verme anlayışını getirdiğini görüyoruz.

 

 

YORUMLAR