#Girişimcilik

Üretkenliğinizi Artırmanın 5 Yolu

Üretkenliğinizi Artırmanın Yolları

Her gün aynı işyerine gidiyor, aynı üçgen içerisinde hayatınızı geçiriyor olabilirsiniz bu elbette çok sıkıcı birşey hem iş hayatınızda hem özel hayatınızda verimliliğiniz düşüyor olabilir.

Biz doktor veya uzman değiliz ancak iş hayatındaki verimliliğinizi artırmak araştırmalar yapıyoruz ve realist bakış açısıyla size önerilerde bulunmak istiyoruz, bizim işimiz bu blog ve bu blogun amacı kullanıcılarına iyi deneyimler sunmak.

Üretkenliğinizi Artırmanın Yolları

Temiz Hava & İyi Bir Kahvaltı

Güne mutlu başlamak üretkenliğinizi artırmak için çok önemlidir, uyanır uyanmaz hava ne kadar soğuk olursa olsun camı açın ve derin bir nefes çekin, ardından bu gün diğerlerinden farklı olacak diye düşünebilmeniz için iyi bir kahvaltı yapmalısınız kahvaltı masanızda da farklılıklar olmalı, hayatınızın her köşesine farklılıkları yerleştirin.

Üretkenliğinizi Artırmanın Yolları

Günü Gözünüzde Canlandırın

Gün içinde evet bunları, bunları yapacağım ve böyle iyi olacak şeklinde sonuçları gözünüzde canlandırmalısınız, ünlü golf oyuncusu Jack Nicklaus şöyle diyor; “Zihnimde tüm detaylarıyla canlandırmadan tek bir vuruş hatta antrenman bile yapmadım” sizde günlük stratejinizi ve nasıl bir insan olacağınızı gözünüzde canlandırarak güne başlamalısınız bu hayatı kolaylaştıracaktır.

Jack Nicklaus şöyle diyor; “Zihnimde tüm detaylarıyla canlandırmadan tek bir vuruş hatta antrenman bile yapmadım” Devamı: http://www.uplifers.com/uretken-insanlarin-12-ortak-aliskanligi/#ixzz46AlQ7QIg

Not Alın

Elbette not almak yaptığınız işe göre önem kazanabilir ya da kaybedebilir ancak siz gün içinde, metroda aklınıza aniden gelebilecek önemli planlarınız ya da konularınız için yanınızda küçük bir not defteri ve kalem taşıyın eski usül deftere not almak emin olabilirsiniz ki akıllı saatinize not almaktan çok daha faydalı olacaktır ancak ne olursa olsun not almayı unutmayın.

Üretkenliğinizi artırmanın 5 yolu

Selam Verin!

Yozlaşmaya başlamış toplumumuzda insanlar birbirine selam vermekten aciz bir duruma gelmiş durumda.

Hayatınız sadece işinizden ya da iş adamı rolünüzden ibaret değil! Selam vermeyi unutmamalısınız selam vermek karşınızdakine güven kattığı gibi size de motivasyon katacaktır selam vermeden selam alamazsınız unutmayın, iletişimin temel taşı selamlaşmaktır.

üretkenliğinizi artırmanın 5 yolu

Yardım İsteyin!

İşinizde ne kadar profesyonel olursanız olun yardım istemek sizi daha motive edecek ve başarınızı artıracaktır, herkesin yardımlaştığı bir toplum düşünün, bütün işler daha kolay hallolurdu, herşeyi kendinize yüklemeyin biraz yardımlaşın yardım istemekten zarar gelmez korkmayın yardımlaşmak değerinizi düşürmez aksine artırır.

üretkenliğinizi artırmanın 5 yolu

[td_smart_list_end]

YORUMLAR