#Teknoloji

VR ve 4K özellikli PlayStation 4 Pro geliyor

Sadece oyun konsolu tutkunlarının değil, teknoloji dünyasının da büyük bir heyecanla beklediği ve yıllardır oyun piyasasını şekillendiren bir ürün olan PlayStation gün geçtikçe daha güçleniyor ve yeni sürümleriyle karşımıza çıkıyor.

Şimdi karşımızda PlayStation 4 Pro var! Bu PlayStation modelinde adından da anlayacağınız üzere en dikkat çeken özellikleri daha yüksek performans gerektiren senaryoları başarıyla yerine getirebilmesi. Bu senaryoların en başında VR özelliği geliyor, bu PlayStation ile VR oyunları oynayabilecek ve sanal gerçeklik filmlerini izleyebileceksiniz.

Bunun dışında 4K oyun oynayabilme, 1TB hard disk, kalitesi iki kat artırılmış grafik mimarisi ve işlemcinin çalışma hızı yükseltilmiş durumda gibi görünüyor, ram ise 8GB şeklinde diğer modellerle aynı olacak. Ayrıca belirtmek istiyoruz, 4K yayın kalitesine sahip bir televizyonunuz olmasa bile oyunlar 60fps ile çalışacağı için ciddi görüntü kalitesi farkını anlayabileceksiniz ancak bir 4K yerini doldurmayacaktır.

PS4 pro

PS4 pro tanıtım konferansında.

PS4 Pro’da normal PS4 oyunlarını oynayabilecek miyim?

Elbette, her oyunun 4k’ya yani PS4 Pro’ya uyumlu yamalarının gelmesi bekleniyor bu şekilde her PS4 oyunu PS4 Pro’nuzda da oynanabilecek sadece bu biraz zaman alabilir.

Fiyatları ne durumda?

Türkiye satış fiyatları henüz belli olmayan ürünün açıklanan satış fiyatı $399 uluslararası pazarda cihazın ön siparişleri başlamış durumda.

ETİKETLER
YORUMLAR