#Girişimcilik

Yaratıcı insanların 5 özelliği

Üretkenliğiyle ün salmış yaratıcı fikirlere sahip insanların çalışma hayatında yaptıklarından yola çıkarak sizin için 5 özellik derledik.

Olumsuzlukları reddederler

Hayatınız boyunca size herşeyin olumsuz yanını göstermeye çalışan, olaylara olumsuz bakış açısıyla yaklaşan ve şevkinizi kırmaya çalışan insanlar olacak üretken insanlar bunu bilirler ve hayatta böyle insanların olacağını kabul ederler kabullendikten sonra olay zaten kendiliğinden gelişiyor, bu tip insanları dikkate almamak ve onları kendi haline bırakmak yapılacakların arasında en doğrusu.

Başkalarının onayına bağlı değillerdir

Onay alarak büyüyen insanlar bu alışkanlıklarını sürdürür ve asla tek başınayken başarılı olamaz ve özgüven kazanamazlar, aşırı üretken insanlara baktığımızda onların kendi kararlarını hiçbir onay mercii aramadan kendilerinin verdiklerini görüyoruz böylece yaptıkları işlerde daha emin ilerliyorlar ve pişmanlık yaşamıyorlar.

Geçmişe bağlı yaşamazlar, geçmişlerini kabullenirler

Herkesin geçmişinde kötü anıları, kötü tecrübeleri olabilir mükemmel bir insan yoktur. Üretken insanların geçmişte yaşadıklarını kabullenirler ve hayatının geri kalan kısmıyla ilgilenirler geçmişte yaşadıklarıyla ilgili her gün keşke ile başlayan cümleler kurmazlar çünkü onlar için geçmiş geçmişte kalmıştır artık gelecek zamanıdır.

Hemen başlar ve bitirirler

Eğer bir işleri varsa bunu yarına, bir saat sonraya hatta bir dakika sonraya bile bırakmazlar anında o an başlarlar ve kısa sürede bitirerek kafalarını rahat ettirirler böylece ertelenmiş işlerin stresi ve yorgunluğu onları yormaz ve üretkenliklerine darbe vurmaz aksine bu sistemle çalıştıkları için günün sonunda ne kadar çok şey ortaya çıkardıkları fark ederler.

Kendilerine hayran kalırlar

Üretken insanlar gün sonunda hak ettikleri ödül olan hayranlık duygusunu hissederler, üretken ve başarılı olmanız için yaptığınız işlerden sonra kendinizi takdir etmeniz çok önemlidir bu sizi yeni işlere başlamak ve daha iyisini yapmak için motive eden en önemli şeydir, sizde gün sonunda evet güzel şeyler ortaya çıkardım demelisiniz kendinizi takdir etmelisiniz.

 

[haber id=”1005″]

YORUMLAR