#Genel

Yeni Macbook Pro bomba gibi yeniliklerle geliyor

Mac kullanıcılarının heyecanla beklediği yeni Macbook Pro’nun tanıtılacağı tarihe yaklaştıkça Macbook Pro hakkında daha fazla detaya ulaşıyoruz.

Öncelikle yeni Macbook Pro için herkesin genel bir beklentisi var; yepyeni bir tasarım Mac’lerin yıllardır sabit olan tasarımları için bu çok yerinde bir beklenti. Yeni Macbook Pro’da çok ciddi tasarımsal değişiklikler olacağını tahmin ediyoruz ve detaylar da zaten bunu gösteriyor.

Yenilenen alüminyum ağırlıklı tasarımın ardından güçlü bir işlemci ve daha yüksek çözünürlükte ekran (bu konuda kesin detaylara ulaşamadık) bekliyoruz.

Bunun dışında başlıkta da belirttiğimiz gibi yeni Macbook Pro’da bomba gibi yenilikler de var; klavyenin üzerinde wifi, batarya seviyesi vb. gibi detayları görebileceğiniz ve değiştirebileceğiniz dokunmatik bir OLED panel bulunacak.

macbook pro oled panel

Bu panelde bilgisayarınızın genel çalışma durumunu, ayarlarını ve Mac için özel olarak tasarlanmış özellikleri görebileceksiniz. Panele ek olarak güç açma kapama tuşuyla entegre olacak şekilde Touch ID özelliği bulunacağından da bahsediliyor. Bu özellikle Mac’iniz parmak izinizle açılıp kapanabilecek ayrıca Apple Watch kullanıcıları için ise daha güzel bir haberimiz var: yeni işletim sistemi macOS Sierra ile Apple Watch sahibi Macbook kullanıcılarının şifre girişi yapmasına gerek kalmaksızın saatini bilgisayarına yaklaşınca otomatik olarak açılmasını sağlayan Auto Unlock özelliği gelecek.

yeni macbook pro

Yeni Macbook Pro kasası

 

Yeni Macbook Pro’nun Eylül ayında iPhone 7 ile beraber tanıtılacağını düşünüyoruz, yeni detaylar bize ulaştıkça sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

YORUMLAR