‘PlayLink’ adı verilen sistem sayesinde oyunlarda telefonunuzla bağlantı kurabilecek ve oyunları oynayabileceksiniz.

 

Sony, PlayStation’a getirdiği PlayLink adındaki bu özellik ile akıllı telefonunuzun dokunmatik ekran, kamera, mikrofon, jiroskop sensörü, ekran görüntüsü alma gibi normal oyun kollarında (DUALSHOCK 4) olmayan özelliklerden yararlanmamızı sağlıyor.

Daha önceden PS4’ünüzü bazı Android ve IOS uygulamalarıyla yönetmeniz mümkündü. Fakat iş akıllı telefonunuzu aktif olarak diğer tüm özellikleriyle kullanmaksa yepyeni bir özellik olarak PlayLink sayesinde karşımıza çıkıyor.

Yalnız bu özelliği kullanabilmek için bunun için üretilmiş oyunları oynamak gerekiyor. İlk etapta bu özellik “That’s You”, “Hidden Agenda”, “SingStar Celebration”, “Knowledge is Power”, “Frantics” adında destekleyen 5 oyun ile karşılıyor bizleri. Bu oyunlar genelde çok oyunculu özelliğe sahip olduğu için aile ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için çok güzel bir ortam yaratıyor.

Üstelik bu özelliği kullanmak için ihtiyacınız olan sadece TV, PlayStation 4 ve akıllı telefon.

İlk izlenimler olarak bize ve kullanıcılara eğlenceli ve kullanılabilir geldi. Önümüzdeki günlerde yeni çıkacak olan oyun ve uygulamalarla daha kullanışlı ve keyifli bir özellik olmasını ümit ediyoruz.

YORUMLAR