#Genel

YouTube uygulamasına canlı yayın özelliği geldi

Tam anlamıyla canlı yayın döneminin başladığı günleri yaşıyoruz, önce Facebook’un canlı yayın özelliğini başlatması ve rekabet ortamının kızışmasıyla Twitter’ın uygulamasına canlı yayın butonu eklemesi derken ”canlı yayın” konusunun ön planda olduğu zamanlardayız.

Her anlamda video denilince akla gelen ilk isim olan Youtube zaten canlı yayın konusunda uzun yıllardır deneyim sahibi. Youtube web sitesi üzerinden ”masaüstü” erişimle canlı yayın imkanı sağlamakta ancak mobil kullanımımın artmasıyla ve mobilde canlı yayın uygulamalarının önem kazanmasıyla Youtube’un da mobil cephede birşeyler yapması gerekiyordu ve beklenen hamle geldi. Youtube fazla geç kalmadan mobil uygulamasına canlı yayın özelliğini ekledi.

Facebook, Periscope, Youtube derken mobilde canlı yayın dönemi her açıdan başlamış oldu. Gün geçtikçe herşeyin mobile kaydığına an ve an şahit oluyoruz. Canlı yayın konusunda Twitter’dan da Periscope’a yönlendirme yapmadan yerleşik canlı yayın özelliğinin mobil uygulamasında sunulacağını yakın zamanda bekliyoruz.

YORUMLAR